NNYÜ Aday Öğrenci

Sağlık Hizmetleri

Kurum Doktoru

Üniversitemiz bünyesinde Mustafa Nevzat ÖZHAMURKAR Öğrenci Merkezinde haftalık programa uygun olarak muayene hizmeti veren kurum doktoru, gerekli sağlık hizmetlerini yerine getirmektedir. Sağlık ofisinde, hastane şartları gerektirmeyen tüm müdahale ve bakımlar uygulanmakta, tedavinin devamı için gerekli ilaçlar reçete edilmektedir. Hastanede tedavi gerektiren hallerde ise hasta ilgili sağlık kurumlara yönlendirilmektedir.

Sağlık ofisimizde ayrıca öğrencilerimize ve çalışanlarımıza koruyucu sağlık hizmetleri, bulaşıcı hastalıklar ve toplum sağlığı konularında bilgilendirmelerle sağlık danışmanlığı yapılmaktadır.

Öğrenci ve çalışanlarımız, kurum doktoru tarafından uygulanan tüm muayene, pansuman, bakım ve tedavilerden ücretsiz yararlanabilmektedir.

Psikolojik Danışman

Üniversitemiz bünyesinde, Mustafa Nevzat ÖZHAMURKAR Öğrenci Merkezinde bulunan Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ofisinde bir uzman psikolog görev yapmaktadır. Haftalık programa göre hizmet veren birimden, üniversitemiz öğrencilerinin yanı sıra, akademik ve idari personelimiz faydalanmaktadır.

Konusunda uzman ve tecrübeli personelimiz tarafından, randevu sistemine göre verilen hizmetin amacı, öğrencilerin, akademik ve idari personelin bilişsel, psiko-sosyal ve davranışsal açıdan kendilerini tanımalarına, muhtemel stres durumlarıyla daha etkin başa çıkma yöntemlerini kullanmalarına yardımcı olmaktır.

Birime başvuru yapan bireyde mevcut olan, psikolojik nitelik taşıyabilecek sorunlara yönelik psikoterapi çalışmaları yapılmaktadır. Gerek üniversite ortamıyla ilgili uyumsuzluklar gerekse yeni sosyal ortamların getirdiği ilişki sorunları gibi psikolojik sorunlarla ilgili psikoterapi ve psikolojik danışmanlık hizmetleri verildiği gibi aile içi problemlerden kaynaklı yaşanabilen psikolojik bozukluklarla ilgili de psikoterapi ve psikolojik danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik hizmeti ücretsiz olup, hizmetler “Gizlilik İlkesi” temel alınarak yürütülür.