Üniversitemizde eğitim dili Türkçe’dir. Yabancı dil hazırlık eğitimi yoktur. Ancak 4 yıllık eğitim-öğretim süresince her yıla dağılmış yoğun İngilizce eğitimi verilmektedir.

Üniversitemizin tüm bölümlerinde, öğrencilere geniş öğrenim bursu ve indirim imkânları sağlanmaktadır. Adaylar Üniversitemizi, YKS’de almış oldukları puanlara göre, %25 indirimli, %50 indirimli ve tam burslu olarak tercih edebilmektedir. Ayrıca bazı bölümler için tercih sıralamasına göre ilave olarak %50’ye kadar indirim uygulanmaktadır.

Üniversitemize yerleştirilen ve kayıt yaptırdığı puan türüne göre Türkiye genelinde ilk 100’e giren öğrencilere aylık 6.000 TL, ilk 101 ve 1000 arası dereceye girenlere aylık 4.000 TL, ilk 1001 ve 3000 arası dereceye girenlere aylık 2.000 TL, ilk 3001 ve 6000 arası dereceye girenlere aylık 1.000 TL her yıl (8) sekiz ay süresince “Özel Burs” verilir. Özel bursun devamı için öğrencinin; genel ağırlıklı not ortalamasının 4.00 üzerinden en az 3.50 olması, başarısız dersinin bulunmaması ve disiplin cezası almaması şarttır.

Bu bursu alabilmek için daha önce hiçbir yükseköğretim kurumunun lisans programından mezun olmamış olmak şartı aranır.

Öğrenim süresi boyunca her akademik yarıyıl sonunda yapılacak değerlendirmeye göre, genel ağırlıklı not ortalaması 4.00 üzerinden 3.50 ve üzerinde olan başarısız dersi ve disiplin cezası olmayan öğrencilere, bir sonraki yarıyıl geçerli olmak üzere karşılıksız başarı bursu verilir. Burs miktarı ve koşulları her akademik yarıyıl için Mütevelli Heyeti tarafından belirlenir.

Üniversitemizde verilen tüm burslar karşılıksız olup, herhangi bir şarta (Derslerden başarısızlık, öğrenim süresinin uzaması, sağlık sebebi, devamsızlık vb.) bağlı olmaksızın öğrenim süresince (mezun oluncaya kadar) devam etmektedir.

Aynı zamanda üniversitemizde öğrenim gören kardeşlere beraber öğrenim gördükleri normal öğrenim süresince her yıl her kardeş için %10 öğrenim ücreti indirimi uygulanmaktadır. Kardeşlerden birinin mezun olması haricinde herhangi bir sebeple üniversite ile ilişiğinin kesilmesi halinde indirim uygulanmasına son verilmekte olup, öğrenim gören 3 kardeş olur ise indirim, ödeyeceği öğrenim ücreti yüksek olan iki kardeşe uygulanmaktadır.

Birinci dereceden şehit/gazi yakınlarına burs verilmektedir. (Şehit eş ve çocuklarına tam burs; gazi eş ve çocuklarına yerleştirildiği burs oranının yarısı kadar burs verilmektedir.)

Öğrenim ücreti sekiz taksit halinde tahsil edilir. Öğrenim ücretinin peşin ödenmesi durumunda %5 indirim uygulanır. Öğrenim ücreti her akademik yıl için Mütevelli Heyetince belirlenir. Üniversiteye giriş yılını izleyen akademik yıllarda kayıtlı öğrenciler için yıllık öğrenim ücretindeki olası artış bir önceki yılın enflasyon oranını geçemez.

Üniversitemiz kampüs alanında, kız ve erkek öğrenci yurtlarımız mevcuttur. Yurt odaları 1-3 öğrenci kalacak şekilde tasarlanmıştır. Yurtlarımızda 7/24 sıcak su, ücretsiz kablosuz internet hizmeti verilmekte, oyun salonu, çamaşırhane, ütü odası, okuma ve dinlenme salonu gibi farklı ihtiyaçlara cevap verecek birimler bulunmaktadır. Üniversitemiz yurtlarının kapasitesi oldukça yüksek olup, isteyen her öğrenci yurtlarımızda kalabilmektedir.

Yurtlarımız üniversite kampüsü içinde olup, fakültelere 3-5 dakikalık yürüyüş mesafesindedir.

İç Anadolu’nun merkezinde yer alan Kayseri ulaşım yönünden birçok kolaylığa sahiptir. Havaalanı üniversitemizden yaklaşık 8 km., şehirler arası otogar yaklaşık 4 km. uzaklıktadır.

Üniversitemize şehir merkezinden Erkilet, Osman Kavuncu Bulvarı ve Bekir Yıldız Bulvarı güzergâhlarından olmak üzere üç ayrı ulaşım imkanı bulunmaktadır. Üniversitemize şehir merkezinden 15 dakika aralıklarla otobüs seferleri mevcuttur.

Ayrıca şehir merkezinden, Kayseri Şehir Hastanesi’ne sıklıkla gelmekte olan belediye otobüsünü kullanacaklar için Kayseri Şehir Hastanesi karşısındaki otobüs duraklarından ücretsiz üniversitemizin servisleri bulunmaktadır.

Raylı sistem inşaatı devam etmekte olup, en kısa sürede hizmete başlayacaktır.

Üniversitemiz, başarılı öğrencilerine ikinci bir dalda eğitim görme ve ikinci diploma alma imkânını sunmaktadır. Çift Anadal ile ilgili hususlar Yükseköğretim Kurumlarında Önlisans ve Lisans Düzeyindeki Programlar Arasında Geçiş, Çift Anadal, Yan Dal İle Kurumlar Arası Kredi Transferi Yapılması Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin on altıncı ve on yedinci maddelerinde belirtilmektedir.

Üniversitemiz uluslararası ve kültürler arası eğitime değer veren bir üniversitedir. Uluslararası İlişkiler Ofisi aracılığıyla öğrencilerimizin dünya genelinde çeşitli değişim programlarına katılımlarını desteklemektedir. Özelikle Avrupa Birliği ülkelerindeki üniversitelerde kısa veya uzun dönemli öğrenci değişimi uygulaması ve yurt dışında staj ve yabancı dil öğrenme imkânlarıyla öğrencilerimizin evrensel bir bakış açısına sahip olmaları hedeflenmektedir. Erasmus değişim programı ile öğrencilerimize yurt dışında bir veya iki yarıyıl ders alma ve staj yapma imkanı verilmektedir. Üniversitemizin 23 ayrı yurtdışı üniversite ile Erasmus anlaşması bulunmaktadır. Her yıl yeni yurtdışı üniversiteler eklenmektedir.

Üniversitemiz bünyesinde bulunan enstitüler bilgi çağının gereklerini göz önüne alarak lisansüstü düzeyinde eleştirel ve analitik düşünce boyutuna sahip yaratıcı fikirler üretebilen, bulundukları güç koşullu ortamlarda dahi liderlik niteliklerini ortaya koyabilen, etik değerlere sahip, araştırmacı, sosyal ve girişimci mezunlar yetiştirmeyi amaçlanmaktadır.


Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde;
Elektirik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Tezli Doktora Programı,
Elektirik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı,
İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı,

Sağlık Bilimleri enstitüsü bünyesinde;
Beslenme Ve Diyetetik Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı,
Fizyoterapi Ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı,

Sosyal Bilimler enstitüsü bünyesinde;
İktisat Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı,
İktisat Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programı,
İşletme Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı,
İşletme Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programı,
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı,
Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programı bulunmaktadır.

Üniversitemizin tüm bölümleri uluslararası standartlarda eğitim araçları ve laboratuvarlarıyla tam donatılmış geniş bir alt yapıya sahiptir.

Üniversitemiz kampüs imkanlarına kampüste yaşam sayfasından ulaşabilirsiniz.
Kampüste Yaşam

facebook-logo /nnyedu twitter-logo @nnyunv instagram-logo @nuhnaciyazganuniversitesi youtube-logo /NuhNaciYazganÜniversitesiKayseri