blog

Üniversitemizi 1., 2., ve 3. sırada tercih eden ve kayıt yaptıran öğrencilere yurt ücretinden %40 indirim yapılacaktır.

Üniversitemiz kız ve erkek öğrenci yurtlarının kapasitesi oldukça yüksek olup, isteyen her öğrenci yurtlarımızda kalabilecektir. Yurtlarımız Üniversitemiz Kampüs alanında bulunmakta ve Fakültelere 3-5 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. İsteyen her öğrenci tek kişilik odalarda kalabilecektir. Kahvaltı ve yemek imkanı bulunmaktadır.

Kayseri İlçelerinde (Akkışla, Bünyan, Develi, Felahiye, İncesu, Özvatan, Pınarbaşı, Sarıoğlan, Sarız, Tomarza, Yahyalı, Yeşilhisar) ikamet eden öğrencilere öğrenci yurt ücretinden % 10 indirim yapılacaktır.

YKS puanı ile Türkiye genelinde ilk 10.000’e giren öğrencilerimize yurtlarımızda ücretsiz olarak konaklama imkânı sağlanacaktır.

blog

Oda Tipi  Yıllık Ücret (KDV Dahil)*  Depozito
 Tek Kişilik Oda 8.800 TL 400 TL
 Üç Kişilik Oda (Kişi Başı) 4.800 TL 400 TL

* Yurt ücretlerine kahvaltı ve yemek ücretleri dahil değildir. Yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz yurt ücretini, peşin fiyatına 8 (sekiz) taksitle ödeyebileceklerdir. Yurt ücretinin peşin ödenmesi halinde %5 (beş) indirim uygulanacaktır.

Yemek ve Kahvaltı: Üniversitemiz kampüsünde gerek öğrenci gerekse personele yönelik kahvaltı ve yemek hizmeti veren, Üniversite tarafından sürekli denetlenen işletmeler bulunmakta olup öğrencilerimiz bu işletmelerden hizmet alabilmektedir. Üniversitemiz Öğrenci Yemekhanesinde öğle ve akşam yemeği ve açık büfe kahvaltı verilmektedir. 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Üniversitemiz Öğrenci Yemekhanesinde 4 çeşit seçenekli öğle ve akşam yemeği için 12 TL, açık büfe kahvaltı için 11 TL ücret alınmıştır.

Yurtlarımızda kalmak isteyen öğrencilerin, ekte verilen "Yurt Başvuru Formu" , "Özel Öğrenci Yurdu Hizmet Sunum Taahhütnamesi" ve "Açık Rıza Formu" nu doldurarak yurt kayıt işleminde istenen belgelerle birlikte Üniversitemize başvurmaları gerekmektedir. Yurt kayıt işleminde istenen belgeler aşağıda belirtilmiştir. Yurtlarımızda kalmak isteyen öğrencilerin başvuruları, Üniversitemize kayıt esnasında alınacaktır.

1. Müracaat dilekçesi (Yurt Başvuru Formu)
2. Özel Öğrenci Yurdu Hizmet Sunum Taahhütnamesinin doldurulması (Taahütname)
3. Açık Rıza Onay Formunun doldurulması (Onay Formu)
4. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kimlik kartı fotokopisi
5. Öğrencinin öğrenimine devam ettiğini gösteren belge
6. Sağlık durumunun kurumda kalmasına elverişli olduğunu belirten ve hekim tarafından düzenlenen sağlık raporu
7. 2 adet vesikalık fotoğraf
8. Adli sicil ve arşiv kaydı belgesi
9. İkametgah belgesi (Yukarıda belirtilen Kayseri ilçelerinden birinde ikamet edenler için)
10. YKS /DGS Sonuç belgesi (YKS sonucunda ilk 10.000’e giren adaylar ile Üniversitemizi ilk üçte tercih eden adaylar için)
11. Yabancı uyruklu öğrencilerden öğrenim izni belgesi, pasaport fotokopisi, yabancı kimlik numarası
12. Yurt ücretinin ödeme belgesi
13. Depozito ücretinin ödendiğini gösterir dekont (Depozito ücreti 400 TL olup, yurttan ayrılma durumunda iade edilecektir)

Not : Yurda kayıt sırasında ergin olmayan öğrencilerin başvuru formları velisi tarafından imzalanacaktır.


Yurt Kuralları İle İlgili Taahhütname İçin Lütfen Tıklayınız.

Öğrenci Yurtları İlke ve Kuralları İçin Lütfen Tıklayınız

1 2 3 4 5 25 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
facebook-logo /nnyedu twitter-logo @nnyunv instagram-logo @nuhnaciyazganuniversitesi youtube-logo /NuhNaciYazganÜniversitesiKayseri