GÜVENLİK

 

Üniversitemiz ana kapısında ve kampüs içindeki tüm alanların giriş ve çıkışlarında hazır halde bulunan koruma ve güvenlik ekibi ve gelişmiş kamera sistemlerinin takibi ile kampüs huzuru ve düzeni 7/24 korunmaktadır. 

Kampüs içinde belli noktalara yerleştirilen kameralarla, kampüs alanının sürekli kontrolü sağlanmaktadır. Kampüs alanında asâyiş gerektiren tüm olaylara müdahale edilmekte, tutanak düzenlenerek ilgili birimlere gönderilmektedir.

Kampüs Girişleri ve Çıkışları

Kampüs girişlerinde kimlik gösterilmesi zorunludur. Üniversite'de görevli akademik ve idari personel ile öğrencilerden Kampüse sürekli kendi araçlarıyla giriş yapanlara sticker (araç tanıtım pulu) verilmekte, stickerı olmayan araçlar, ziyaret, iş görüşmesi veya bakım onarım maksadıyla giriş yapacak araçlar girişte durdurularak kontrol edilmekte, ziyaretçi araç giriş defterine kaydedilmekte ve kendilerinden kimlik alınarak "misafir kartı" verilip kampüs içerisine alınmaktadır.


Bina Girişleri ve Çıkışları

Mesai saati içinde binalarımıza giriş ve çıkışlar güvenlik görevlisi kontrolünde yapılabilmektedir. Mesai saati sonundaÜniversite'de görevli akademik ve idari personel ile öğrencilerden kartları yetkilendirilmiş olanlar binalarımıza giriş ve çıkış yapabilmektedirler.