Barınma

Üniversitemiz Kampüs alanı içerisinde kız ve erkek öğrenci yurtlarımız mevcuttur. Yurtlarımızın kapasitesi yüksek olup isteyen tüm öğrencilerimiz yurtlarımızda kalabilmektedir. Yurtlarımızda kalmak isteyen öğrencilerin, ekte verilen “Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Yurt Başvuru Formunu” doldurarak yurt kayıt işleminde istenen belgelerle birlikte Üniversitemize başvurmaları gerekmektedir (Yurt kayıt işleminde istenen belgeler, Yurt Başvuru Formunda belirtilmiştir). Yurtlarımızda kalmak isteyen öğrencilerin başvuruları, Üniversitemize kayıt esnasında alınacaktır. Yurt odalarımız bir, iki veya üç kişilik olup her odada müstakil duşa kabinli banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Yurtlarımızda kalan tüm öğrenciler Kampüs alanındaki sosyal imkânlardan yararlanabilmektedir. Yurtlarımızda öğrencilerimize sunulan diğer hizmetler:

İnternet

Yurtlarımızda 7 gün/24 saat kablosuz internet hizmeti verilmektedir. İnternet hizmetinden yurtta kalan tüm öğrencilerimiz ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

Oda Mobilyaları ve Tekstil Ürünleri

Tüm odalarımızda her öğrenci için birer adet olmak üzere; çalışma masası, baza, sandalye, komidin, elbise dolabı, birer yatak, çarşaf, nevresim, yastık, yastık kılıfı bulunmaktadır. Ayrıca her odada birer adet olmak üzere mini buzdolabı öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Temizlik

Öğrencilerimizin kullandıkları odaların temizliği haftada bir gün, ortak alanların temizliği ise günlük olarak yapılmaktadır.

Sıcak Su ve Isınma

Yurt odalarımızda 24 saat kesintisiz sıcak su hizmetimiz bulunmaktadır. Merkezi kalorifer sistemimiz sayesinde de ısınma sağlanmaktadır.

Dinlenme, Çalışma Salonları ve Oyun Odası

Yurtlarımızda öğrencilerimizin kullanabilecekleri dinlenme salonunun yanında öğrencilerin bireysel veya grup olarak ders çalışabilecekleri çalışma odaları bulunmaktadır. Yurtlarımızda bulunan oyun odasında öğrencilerimiz satranç, masa tenisi gibi olanaklardan yararlanabilmektedir.

Güvenlik ve Acil Durum

Yurtlarımızda güvenlik, görevlilerimizin kontrolünde 24 saat boyunca, kamera sistemleri ile sağlanmaktadır. Yurt binalarımızın ortak alanları ve odaları elektronik yangın algılama ve alarm sistemiyle donatılmıştır.

Çamaşır ve Ütü Odası

Öğrencilerimizin kendi özel çamaşırlarını yıkayabilecekleri çamaşır ve kurutma makineleri bulunan çamaşırhane ve ütü odası mevcuttur. 

Yemek Saatleri

Hafta içerisinde

Sabah kahvaltısı 07:30 - 10:00  saatleri arasında,

Akşam yemeği 17:30 - 19:30 saatleri arasında verilmektedir.

Hafta sonları ve tatil günlerinde 

Sabah kahvaltısı 10:00 - 12:00 saatleri arasında,

Akşam yemeği 17:30 - 19:30 saatleri arasında verilmektedir. 

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı İçin Yurt Ücretleri

 Oda Tipi  Yıllık Ücret (KDV Dahil)
 Tek Kişilik Oda 6.750 TL
 İki Kişilik Oda 4.250 TL (Kişi Başı)
 Üç Kişilik Oda 3.500 TL (Kişi Başı)

Yurt ücretlerine kahvaltı ve yemek ücretleri dahil değildir. Üniversitemiz kampüsünde gerek öğrenci gerekse personele yönelik kahvaltı ve yemek hizmeti veren, üniversite tarafından sürekli denetlenen işletmeler bulunmakta olup öğrencilerimiz bu işletmelerden hizmet alabilmektedirler.

Yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz yurt ücretini, peşin fiyatına 8 (sekiz) taksitle ödeyebileceklerdir. Yurt ücretinin peşin ödenmesi halinde % 5 (beş) indirim uygulanacaktır. 

Yurt Başvurusu İçin İstenen Belgeler

1. Müracaat dilekçesi (Yurt Başvuru Formu).
 2. Türkiye Cumhuriyet vatandaşları için kimlik kartı fotokopisi.
 3. Öğrencinin öğrenimine devam ettiiğini gösteren belge.
 4. Sağlık durumunun kurumda kalmasına elverişli olduğunu belirten ve hekim tarafından düzenlenen sağlık raporu.
 5. 2 adet vesikalık fotoğraf.
 6. Adli sicil ve arşiv kaydı belgesi.
 7. Yabancı uyruklu öğrencilerden öğrenim izni belgesi, pasaport fotokopisi, yabancı kimlik numarası.
 8. Yurt ücretinin ödeme belgesi.
 9. Depozito ücretinin ödendiğini gösterir dekont (Depozito ücreti 400 TL olup, yurttan ayrılma durumunda iade edilecektir).
(*) Yurda kayıt sırasında 18 yaşını doldurmamış öğrencilerin başvuru formu velisi tarafından imzalanacaktır.

Yurt Taahhütnamesi 

 Yurt İlke ve Kuralları İçin Lütfen Tıklayınız