Barınma

Üniversitemiz Kampüs alanı içerisinde kız ve erkek öğrenci yurtlarımız mevcuttur. Yurtlarımızın kapasitesi yüksek olup isteyen tüm öğrencilerimiz yurtlarımızda kalabilmektedir. Yurtlarımızda kalmak isteyen öğrencilerin, ekte verilen “Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Yurt Başvuru Formunu” doldurarak yurt kayıt işleminde istenen belgelerle birlikte Üniversitemize başvurmaları gerekmektedir (Yurt kayıt işleminde istenen belgeler, Yurt Başvuru Formunda belirtilmiştir). Yurtlarımızda kalmak isteyen öğrencilerin başvuruları, Üniversitemize kayıt esnasında alınacaktır. Yurt odalarımız bir veya iki kişilik olup her odada müstakil duşa kabinli banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Yurtlarımızda kalan tüm öğrenciler Kampüs alanındaki sosyal imkânlardan yararlanabilmektedir. Yurtlarımızda öğrencilerimize sunulan diğer hizmetler:

İnternet

Yurtlarımızda 7 gün/24 saat kablosuz internet hizmeti verilmektedir. İnternet hizmetinden yurtta kalan tüm öğrencilerimiz ücretsiz olarak yararlanabilmektedir.

Oda Mobilyaları ve Tekstil Ürünleri

Tüm odalarımızda her öğrenci için birer adet olmak üzere; çalışma masası, baza, sandalye, komidin, elbise dolabı, birer yatak, çarşaf, nevresim, yastık, yastık kılıfı bulunmaktadır. Ayrıca her odada birer adet olmak üzere mini buzdolabı öğrencilerimizin kullanımına sunulmuştur.

Temizlik

Öğrencilerimizin kullandıkları odaların temizliği haftada bir gün, ortak alanların temizliği ise günlük olarak yapılmaktadır.

Sıcak Su ve Isınma

Yurt odalarımızda 24 saat kesintisiz sıcak su hizmetimiz bulunmaktadır. Merkezi kalorifer sistemimiz sayesinde de ısınma sağlanmaktadır.

Dinlenme, Çalışma Salonları ve Oyun Odası

Yurtlarımızda öğrencilerimizin kullanabilecekleri dinlenme salonunun yanında öğrencilerin bireysel veya grup olarak ders çalışabilecekleri çalışma odaları bulunmaktadır. Yurtlarımızda bulunan oyun odasında öğrencilerimiz satranç, masa tenisi gibi olanaklardan yararlanabilmektedir.

Güvenlik ve Acil Durum

Yurtlarımızda güvenlik, görevlilerimizin kontrolünde 24 saat boyunca, kamera sistemleri ile sağlanmaktadır. Yurt binalarımızın ortak alanları ve odaları elektronik yangın algılama ve alarm sistemiyle donatılmıştır.

Çamaşır ve Ütü Odası

Öğrencilerimizin kendi özel çamaşırlarını yıkayabilecekleri çamaşır ve kurutma makineleri bulunan çamaşırhane ve ütü odası mevcuttur. 

Yemek Saatleri

Hafta içerisinde

Sabah kahvaltısı 07:30 - 10:00  saatleri arasında,

Akşam yemeği 17:30 - 19:30 saatleri arasında verilmektedir.

Hafta sonları ve tatil günlerinde 

Sabah kahvaltısı 10:00 - 12:00 saatleri arasında,

Akşam yemeği 17:30 - 19:30 saatleri arasında verilmektedir. 

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı İçin Yurt Ücretleri

 Oda Tipi  Yıllık Ücret
 İki Kişilik Oda  4.250 TL (KDV Dahil) (Kişi Başı)
 Tek Kişilik Oda  6.750 TL (KDV Dahil) (Kişi Başı)

Ücretlere kahvaltı ve yemek ücreti dahil değildir. Üniversite Kampüsünde öğrencilerimiz için kahvaltı, öğle ve akşam yemek hizmetlerinin verildiği işletmeler bulunmaktadır. Öğrencilerimiz Üniversitemizin her türlü denetiminde olan bu işletmelerden en ekonomik şekilde hizmet alabilmektedir.

Yurtlarımızda kalan öğrencilerimiz yurt ücretini 8 (sekiz) taksitle ödeyebileceklerdir. Yurt ücretinin peşin ödenmesi halinde % 5 (beş) indirim uygulanacaktır. 

Yurt Başvurusu İçin İstenen Belgeler

1. Yurt ücretinin ödendiğini gösterir dekont.
2. Depozito ücretinin ödendiğini gösterir dekont. (Depozito ücreti 400 TL olup, yurttan ayrılma durumunda iade edilecektir.)
3. Adliyeden sabıka kaydı bulunmadığına dair belge (e-devlet şifresi olan öğrenciler de https://www.turkiye.gov.tr internet adresinden alabilirler).
4. Sağlık raporu (toplu yerde yaşamaya engel bir durumu olmadığını belirtir).
5. Kredi ve Yurtlar Kurumu ve diğer kuruluşların yurtlarından süresiz çıkarma cezası almadığına ilişkin beyan.
6. 2 adet son altı ay içinde ön cepheden çekilmiş vesikalık fotoğraf.
7. Yurt Başvuru Formu  
8. Yurt Taahhütnamesi 

 Yurt İlke ve Kuralları İçin Lütfen Tıklayınız